به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


در مرمت آثار و اشیا تاریخی جای آزمون و خطا نیست

            عکس انتخاب بازنشر دیلی

رییس دانشگاه هنر اصفهان گفت: یکی از محورهای مهم در مرمت آثار تاریخی ارتباطات بین المللی و میان کشوری است. چرا که مرمت آثار و اشیا جایی برای آزمون و خطا ندارد.

به گزارش ایسنا، مصطفی کیانی صبح امروز (شنبه) در آیین افتتاحیه همایش سه روزه حفاظت و مرمت تزئینات وابسته به معماری اظهار کرد: بعد از همایش تبریز و همایش ماه گذشته ایتالیا، امروز با این همایش سه روزه که به طور تخصصی درباره مرمت تزئینات وابسته به معماری صحبت می‌کند تلاش داریم گامی درست در مرمت تزیینات ایرانی برداریم.

وی ادامه داد: یکی از محورهای مهم در مرمت آثار تاریخی ارتباطات بین المللی و میان کشوری است چرا که مرمت آثار و اشیا جایی برای آزمون و خطا ندارد. در این همایش به اهمیت ارتباطات فرا ملی و برگزاری همایش‌ها و کنگره‌های تخصصی در ایکوموس ایران نیز اشاره شده است.

رییس دانشگاه هنر اصفهان افزود: بحث بعدی استفاده از فناوری‌ها و تکتولوژی های جدید در مرمت آثار است که کشور ایتالیا یکی از پیشروهای مطرح در این زمینه است. لازم است در این زمینه از تجربیات استادان مرمت کشور ایتالیا که مهد هنر اروپا نیز هست بهره ببریم.

کیانی گفت: دانشگاه هنر اصفهان اگرچه در همه شاخه‌های هنری فعالیت دارد اما دانشکده مرمت این دانشگاه با سابقه‌ای ٤٠ ساله قدیمی‌ترین دانشکده مرمت ایران است و با توجه به قرارگیری در شهری تاریخی همچون اصفهان پتانسیل‌های خوبی ایجاد کرده است.

وی افزود: نگاه خاص و ویژه به مرمت آثار و تزینات تاریخی موضوعی است که نباید ساده از کنار آن گذشت و با همکاری با همکاران ایتالیایی این موضوع می‌تواند پیشرفت قابل توجهی پیدا کند تا در جهت حفظ و نگهداری تزیینات معماری و غنی ایران زمین گامی برداشته شود.
منبع:ایسنامنبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است